Bojkottálja a pedagógusok NAT-vizsgáját a Tanítanék
Úgy vélik, a vizsga felesleges, megalázó és elvonja a figyelmet a valós problémákról.
Úgy vélik, a vizsga felesleges, megalázó és elvonja a figyelmet a valós problémákról.
A Tanítanék Mozgalom kezdeményezése a pályázat.
Azonnali átfogó vizsgálatot követelnek a nemrég kirobbant tankerületi korrupciós botrány nyomán.
Többféle megmozdulás, demonstráció és beszéd zajlott a fővárosban március 15-én. Legtöbben a nyilvánosságba nemrég berobbant Magyar Péterre voltak kíváncsiak.
Stagnáltak vagy romlottak a 2022-es kompetenciamérések eredményei, délutántól hajnalig vitatkoztak a parlamentben a státusztörvény tervezetéről. Ezek voltak 2023 júniusának legfontosabb történései.
A "Pintér Sándornak az oktatás helyzetéről" című könyvet személyesen szerették volna átadni a belügyminiszternek.
Csütörtökön nyílt levélben nyújtotta át szegregációellenes javaslatait Maruzsa Zoltánnak az Együttnevelés Szövetség, a demonstrációban a Tanítanék Mozgalom is részt vett.
A Tanítanék Mozgalom kapta 2023-ban az Európai Polgár díjat, a kitüntetést a szervezet nevében Törley Katalin vette át pénteken.
A Tanítanék Mozgalom aktivistáját a tavaly decemberi akciója miatt kitiltották az országgyűlés épületeiből.
Sokan a belügy épületét is a státusztörvény következményeiről szóló matricákkal ragasztották tele. A büntetést befizették, de bocsánatot nem kérnek – írja a Tanítanék.
A Tanítanék Mozgalom egyik alapítója a pályaelhagyás mellett döntött, azonban, ha nem talál állást, akkor kénytelen a közoktatásban maradni, hiszen el kell tartania családját.
Ha a kormány az elmúlt 13 évben végrehajtotta volna az oktatási reformot, annak már látszanának az eredményei – mondta a momentumos politikus. L. Ritók Nóra arról beszélt a párt oktatási konferenciáján, hogy az elmúlt 12 évben az oktatási szegregáció „elszabadult”.
Több hónapja tüntetnek a tanárok, diákok és szülők a pedagógusokat korlátozó státusztörvény ellen, a kormány június 6-án mégis benyújtotta az Országgyűlésnek a törvénytervezetet, amiről ma kezdenek el tárgyalni speciális szabályok mellett.
Az Egységes Diákfront szervezet levelet küldött a parlamenti pártoknak a státusztövénnyel kapcsolatban.
Az időpont azt követően körvonalazódott, hogy Semjén Zsolt a törvény sürgősségi eljárásban történő elfogadását szorgalmazta.
A június 12-17. közötti demonstráció a szavazás napján lesz, melynek időpontját egyelőre nem lehet tudni.
A szakszervezet szerint példátlan, hogy egy online petíciót ennyien aláírjanak.
„Olivérhez hasonlóan rengetegen elhivatottak a szakma iránt, azonban az új, megfélemlítő és cenzúrázó körülmények között sokan úgy fognak dönteni, hogy nem tudják tovább folytatni” – írják.
Június hatodikán benyújtotta a kormány az Országgyűlésnek a státusztörvény tervezetét. Tiltakozásként a Tanítanék és a noÁr indított egy petíciót a tervezet ellen, amit 80481-en töltöttek ki.
Csütörtök délután Budapesten és 15 vidéki városban tűntettek a státusztörvény bevezetése és a rendőri erőszak ellen. A korábbiakhoz képest békés demonstráció volt a fővárosban, de a rendőrök igazoltatták a hivatalos tüntetés után vonulókat.